Gminna Biesiada Rodzinna 2019

W niedzielę 19 maja w amfiteatrze przy świetlicy w Janowie odbyła się Gminna Biesiada Rodzinna. Najważniejszym punktem biesiady był Finał X Festiwalu Polskiej Piosenki o Miłości o Różę Małego Księcia. Na scenie zaprezentowało się 34 finalistów wyłonionych w czasie eliminacji, które odbyły się w Żółtańcach 15 maja.

Jury w składzie: Agnieszka Piekaroś – Padzińska (przewodnicząca), Katarzyna Klimczak i Mariusz Matera mieli niełatwe zadanie, bo do eliminacji zgłosiło się ponad 50 wykonawców. Laureaci zaprezentowali na scenie naprawdę wysoki poziom artystyczny, co podkreślała przewodnicząca Jury na zakończenie finału. Pamiątkowe statuetki – róże wykonane przez artystę kowala Krzysztofa Marczydło – nagrody i dyplomy ufundowane przez Wydział Promocji Gminy Chełm, Centrum Bibliotek i Kultury Gminy Chełm i Starostwo Powiatowe w Chełmie wszystkim uczestnikom wręczył Wójt Gminy Chełm Wiesław Kociuba i członkowie Jury. Najwyższe noty w tym roku otrzymali:  Soliści Grupa A: I miejsce Jagoda Batejko, II miejsce Natalia Parada, III miejsce Natalia Chytryniewicz, IV miejsce: Zuzanna Chorągiewicz, Nina Nowicka, Justyna Jakubowska, Amelia Mielniczuk, Kornelia Bielecka, Agnieszka Gradzińska, Hanna Pudłowska. Soliści Grupa B: I miejsce Paulina Węgorek, II miejsce Kaja Dacka, III miejsce Magdalena Dworak, IV miejsce: Zuzanna Dzieńkowska, Martyna Gadzała, Małgorzata Grabowiec. W grupie duetów z grupy A, I miejsce  Bartłomiej Miszczuk i Roksana Sadowska, II miejsce Martyna Pajer i Klaudia Semeniuk, III miejsce Martyna Pieczykolan i Julita Pogonowska, IV miejsce: Nikola Dzik i Oliwia Szajkowska. Duety grupa B, I miejsce Julia Daniec i Kacper Krzywanowski, II miejsce Kamila Błaziak i Wiktoria Borys, III miejsce Kinga Wojtas i Zuzanna Mazurek, IV miejsce: Maja Różyńska i Karolina Dziurdź, Magdalena Maklakiewicz i Karolina Wiórko.

Finałowi towarzyszyła licytacja i kiermasz fantów, z których całkowity dochód zostanie przekazany dla Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie. Nad prawidłowym przebiegiem zbiórki czuwała przedstawicielka hospicjum Agnieszka Jarzyna. Na scenie oprócz finalistów przeglądu zaprezentowały się również dzieci ze świetlicy w Starych Depułtyczach z inscenizacją doskonale znanej bajki Juliana Tuwima – Rzepka, jak również Martyna i Weronika, które zaprezentowały autorskie układy taneczne. Na zakończenie Finału dla zebranych gości zaśpiewali jurorzy, czyli Katarzyna Klimczak i Mariusz Matera.

Gminna Biesiada Rodzinna, była pierwszą imprezą zorganizowaną w wybudowanym w ubiegłym roku amfiteatrze. Na widowni pojawiło się kilkuset widzów, wśród których oprócz mieszkańców Janowa, pojawiło się wielu mieszkańców całego regionu, jak również radni Gminy Chełm na czele z przewodniczącym Arturem Kubackim, przedsiębiorcy i społecznicy.