Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych

12 maja nad Zalewem Żółtańce odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Chełm.  Druhowie rywalizowali w trzech kategoriach – sztafecie pożarniczej, ćwiczeniu bojowym i musztrze.

Ćwiczenia podzielone były na kategorie wiekowe nad przebiegiem, których czuwali sędziowie z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie .  Wszyscy, którzy przybyli na zawody mogli zobaczyć również sprzęt pożarniczy – zarówno ten najnowocześniejszy – pojazd bojowy OSP w Stawie, jak i zabytkowy czyli Żuka, który był używany przez OSP już od 1981 r. Zawody rozpoczął zastępca wójta Gminy Chełm Lucjan Piotrowski, witając druhów – strażaków, sędziów i przybyłych mieszkańców regionu. Na zakończenie zawodów druhowie - strażacy oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymali również z rąk przewodniczącego Rady Gminy Chełm Artura Kubackiego, zastępcy Wójta Lucjana Piotrowskiego i komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie mł. bryg. Artura Rutkowskiego nagrody ufundowane przez Gminę Chełm.
Klasyfikacja Generalna Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych
Kategoria Dziewczęta
1.    MDP Weremowice
Kategoria Chłopcy
1.    MDP Krzywice
2.    MDP Strupin Duży
Klasyfikacja Generalna Drużyn OSP
1.    OSP Weremowice
2.    OSP Żółtańce
3.    OSP Krzywice
4.    OSP Zarzecze
5.    OSP Strupin Duży
6.    OSP Staw

PRODUKT POLSKI

Lubelska e-spiżarnia