Hardcorowa Kumowa

W Sobotę 9 marca odbyła się pierwsza edycja biegów - Hardcorowa Kumowa pod patronatami Prezydenta Miasta Chełm Jakuba Banaszka i Wójta Gminy Chełm Wiesława Kociuby. Zawodnicy , którzy startowali na dystansach 8 lub 30 km mieli do pokonania nie tylko gładkie odcinki ścieżek rowerowych, ale przede wszystkim malownicze i bardzo wymagające odcinki leśne. Bieg ukończyło 166 zawodników – a była to pierwsza odsłona tego wydarzenia. Zwycięzcami na dystansie 30 km zostali: Kobiety: 1. Magdalena Gajek z Czółnej, 2. Izabela Malinowska z Kraśniczyna, 3. Anna Brzozowska z Krasnegostawu; Mężczyźni: 1. Artur Jendrych ze Świdnika, 2. Rafał Pajdosz z Białej Podlaskiej, 3. Kamil Borowski z Żółtaniec – Kolonii. Na dystansie 8 km, wśród Pań najszybsze były: 1. Justyna Jagiełło z Chełma, 2. Monika Kosz z Pawłowa, 3. Ewelina Sosińska z Janowa. Wśród Panów na tym samym dystansie najlepsze czasy mieli: 1. Rafał Ogrodowczyk z Chełmskiej Grupy Triathlonu, 2. Krzysztof Gołębiowski z Klubu Chełm Biega, 3. Marek Reszka z Lublina. Zawodnicy już po ukończeniu biegów mówili o bardzo wymagającej ale i świetnie przygotowanej trasie.