Hubertus w Gminie Chełm

Tradycyjnie na początku października w Janowie na polanie odbył się Hubertus organizowany przez Chełmskie Stowarzyszenie Miłośników Koni i Kawalerii Polskiej i Gminę Chełm.

W pięknych okolicznościach przyrody i przy słonecznej pogodzie uczestnicy mogli zobaczyć obóz i pokazy drużyny wojów, pokaz kadryla, musztry kawaleryjskiej i gonitwę „za lisem” – której tryumfatorką została Iwona Kasner z CHSMKiKP z Janowa. W gonitwie uczestniczyło przeszło 30 konnych w różnym wieku i na koniach różnych ras. Nagrodę główną, ufundowaną przez Gminę Chełm – ogłowie - zwyciężczyni wręczył wójt Wiesław Kociuba. Oprócz emocji związanych z pokazami uczestników rozgrzewała zapewniona przez gminę pyszna grochówka. Po zakończonej gonitwie na najmłodszych czekały przejażdżki konne pod czujnym okiem jeźdźców.

Zobacz film