Gmina Chełm

Gmina CHEŁM

REGULAMIN  XI FESTIWALU POLSKIEJ PIOSENKI O MIŁOŚCI O RÓŻĘ MAŁEGO KSIĘCIA

1

Organizator festiwalu

Konkurs organizowany jest przez Wydział Promocji, Kultury i Sportu Gminy Chełm oraz Centrum Bibliotek i Kultury Gminy Chełm.

2

Cele festiwalu

Celem konkursu jest popularyzacja piosenek o miłości w języku polskim. Rozwijanie  i kształtowanie wrażliwości na muzykę i emocje. Ujawnianie uzdolnień i umiejętności muzycznych dzieci, promocja młodych talentów. Tworzenie na poziomie lokalnym warunków do rozwoju twórczości dzieci i młodzieży. 

3

Uczestnicy festiwalu

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci szkół podstawowych uczęszczających do klas IV-VIII i ponadpodstawowych.

4

Zasady festiwalu

  1. W Festiwalu mogą brać udział soliści lub duety tzn. dwie osoby śpiewające (soliści nie mogą występować w duetach, jak również członkowie duetów nie mogą występować, jako soliści).
  2. Eliminacje odbędą się w dwóch kategoriach:

- A (klasy IV – VI szk. podst.)

- B (klasy VII, VIII szk. podst.),

- C (klasy szkół ponadpodstawowych)

w duetach do kategorii wiekowej brany będzie wiek starszego uczestnika.

  1. Każdy uczestnik powinien przesłać do Organizatora nagranie w formie filmiku na którym, wykonuje jedną dowolną polską piosenkę (polski autor tekstu i muzyki) której tematem jest miłość.
  2. Terminy Festiwalu:

- do 11 kwietnia 2023 r. – należy wysłać utwór konkursowy z wypełnioną kartą zgłoszenia             i oświadczeniami RODO

-17 kwietnia 2023 – Wyniki eliminacji, kontakt z uczestnikami finału.

- 21 kwietnia 2023 r. – Finał Festiwalu,  na żywo w Domu Sztuki Stary Młyn w Uhrze.

5. Utwory konkursowe należy wysłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczyć na dowolnym nośniku do dnia 11 marca 2023 r. na adres: Wydział Promocji, Kultury i Sportu Gminy Chełm, Urząd Gminy Chełm ul. Gminna 18, 22-100 Pokrówka. W kopercie z dopiskiem „Festiwal Polskiej Piosenki o Miłości o Różę Małego Księcia”.

6. Wraz z nagraniem należy przekazać podpisany na każdej stronie formularz zgłoszeniowy z oświadczeniami RODO stanowiącymi załącznik do niniejszego regulaminu. W formie podpisanego scanu bądź osobiście.

5

Komisja artystyczna

  1. Nagrody - Statuetki Złotej, Srebrnej i Brązowej Róży Małego Księcia nagrody rzeczowe dla każdej kategorii przyznane zostaną za zajęcie I, II i III miejsca w poszczególnych kategoriach oraz dopuszcza się możliwość przyznawania wyróżnień.
  2. Utwory konkursowe oceni komisja artystyczna powołana przez organizatora, oceniać będzie:

- interpretacja utworu,

- dobór repertuaru, zgodność tematyki z charakterem konkursu

- znajomość tekstu i melodii

- ogólny wyraz artystyczny

3.  Rozstrzygnięcie eliminacji nastąpi do 17 marca 2023 r. O szczegółach przeprowadzenia finału, laureaci eliminacji zostaną poinformowani telefonicznie. Wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej Urzędu Gminy Chełm www.gminachelm.pl oraz na profilu społecznościowym,

4.  Karty zgłoszenia bez podpisanych oświadczeń nie wezmą udziału w konkursie,

5. Nagrodzone utwory zostaną zaprezentowane na stronie internetowej www.gminachelm.pl oraz w mediach społecznościowych,

 6

Uwagi końcowe

  1. Biorąc udział w konkursie, uczestnik akceptuje treść niniejszego regulaminu.
  2. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 82 563 65 53

Karta zgłoszenia

 

Informacja o plikach cookie

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.