Wydział Promocji, Kultury i Sportu Gminy Chełm po raz XI zorganizował Festiwal Polskiej Piosenki o Miłości o Różę Małego Księcia. W tym roku eliminacje do festiwalu ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa odbyły się online. Konkurs przeznaczony był dla dzieci uczęszczających do szkół podstawowych klasy IV-VIII oraz ponadpodstawowych w dwóch kategoriach solo i duety. Młodzi artyści przysyłali nagrania na którym wykonywali piosenkę w języku polskim, napisaną przez polskiego autora, której tematem przewodnim jest miłość. Wyzwanie podjęło 38 piosenkarzy z różnych regionów Polski. Po obradach komisja w składzie: Agnieszka Piekaroś-Padzińska, Mariusz Matera, Ryszard Mielniczuk przedstawiła wyniki Festiwalu w poszczególnych grupach wiekowych:

Soliści Gr. A ( IV-VI)
1 miejsce – Nikola Krasnowska (Białopole)
2 miejsce – Maja Dziewa (Janów Lubelski)
3 miejsce – Wiktor Swatek (Rudka)
Wyróżnienia: Natalia Kozak (Stołpie), Kornelia Bulicz (Wólka Petrykowska), Zofia Patkowska (Chełm), Michał Królikowski (Sawin), Maja Sawicka (Chełm), Lena Śmigielska (Chełm)
Soliści Gr. B (VII-VIII)
1 miejsce – Aleksandra Juchniewicz (Szczecin)
2 miejsce – Lena Sikora (Szczecin)
3 miejsce – Julia Krzeszczyk (Sawin)
Wyróżnienia: Oliwia Bebko (Wólka Petrykowska), Seweryn Szarpak (Chełm), Natalia Chytryniewicz (Chełm), Gabriela Ostrowska (Chełm), Krzysztof Gągoł (Białopole), Bartłomiej Miszczuk (Rożdżałów)
Soliści Gr. C (ponadpostawowe)
1 miejsce – Julia Nowacka (Chełmska Szkoła Rocka)
2 miejsce – Julia Krasnowska (Chełmska Szkoła Rocka)
3 miejsce – Nikola Najda (Chełmska Szkoła Rocka)
Wyróżnienia: Aleksandra Wójtowicz (Tomaszów Lubelski), Julia Rączka (Bielsko Biała), Milena Suchora (Janów Lubelski), Aneta Luks (Janów Lubelski)
Duety Gr. A (IV-VI)
1 miejsce – Zuzanna Szubert, Martyna Dziewulska (Stołpie)
2 miejsce – Izabela Mulawa, Hanna Skoczylas (Stołpie)
3 miejsce – Jakub Matuszewski, Jakub Warchałowski (Stołpie)
Duety Gr. B (VII-VIII)
1 miejsce – Zuzanna Stachel, Andrzej Biały (Stołpie)
Nagrody ufundowali Wydział Promocji, Kultury i Sportu, Chełmskie Starostwo Powiatowe oraz Centrum Bibiotek i Kultury. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę i składamy serdeczne gratulacje!