Gmina Chełm

Gmina CHEŁM

26 kwietnia, w Domu Sztuki Stary Młyn w Uhrze, odbył się XII Finał Festiwalu Polskiej Piosenki o Miłości o Różę Małego Księcia. W eliminacjach do Festiwalu łącznie wzięło udział około 50 wokalistów ze szkół podstawowych i ponad podstawowych. Do finału, po wstępnych przesłuchaniach, zakwalifikowała się połowa uczestników. W tym roku, po dwuletniej przerwie, spowodowaną pandemią uczestnicy w końcu mogli zaprezentować się na żywo.

Tegoroczny poziom festiwalu był bardzo wysoki, jury nie w osobach prof. Agnieszki Piekaroś-Padzińskiej, Mariusza Matery oraz Ryszarda Mielniczuka, niejednokrotnie musiało zdecydować o przyznaniu nagród równorzędnych. Po raz kolejny okazało się, że w naszym regionie mamy niezwykle uzdolnione dzieci. Na podium, w poszczególnych kategoriach, miejsca zajęli:
Soliści kat. A

I miejsce – Maja Walkiewicz oraz Maja Dziurda

II miejsce – Kornelia Krajewska

III miejsce – Cyprian Wasyjczuk oraz Wiktor Swatek

Wyróżnienie: Aleksandra Pokraka, Lena Sułkowska, Maja Dziewa, Aleksandra Fel

Soliści kat. B

I miejsce – Kornelia Bulicz

II miejsce – Klaudia Rekuta

III miejsce – Julia Kossak

Wyróżnienie: Maja Kuryło, Zofia Patkowska

Soliści kat C

I miejsce – Martyna Liśkiewicz

II miejsce - Klaudia Chmielewska

III miejsce – Maja Suszko oraz Aneta Luks

Wyróżnienie: Antonina Dachnowska

Duety:

I miejsce – Andrzej Biały i Błażej Kamiński

II miejsce – Karolina Piątek i Eryk Cieszko

III miejsce – Weronika Socha i Michał Królikowski

Laureaci z rąk Wiesława Kociuby wójta Gminy Chełm oraz Artura Kubackiego przewodniczącego Rady Gminy Chełm otrzymali oryginalne statuetki, nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Organizatorami Festiwalu był Wydział Promocji, Kultury i Sportu Gminy Chełm, a współorganizatorami Centrum Bibliotek i Kultury Gminy Chełm oraz Starostwo Powiatowe.

Informacja o plikach cookie

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.