26 października w Chełmskim Domu Kultury po raz IV odbyła się gala „Zasłużony dla Powiatu Chełmskiego”. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, starosta chełmski Piotr Deniszczuk oraz radni Rady Powiatu w Chełmie mogli uroczyście uhonorować oraz wręczyć medale i dyplomy osobom, które przyczyniły się do rozwoju i promocji powiatu. W przemówieniu starosta podziękował zasłużonym za ważną społeczną pracę, którą wykonują, za dbałość o tożsamość kulturową i rozwój gospodarczy regionu, a także godne reprezentowanie powiatu poza jego granicami.Po części oficjalnej wszyscy zgromadzeni goście z zaciekawieniem obejrzeli wspaniały koncert pt.” Od Opola do Sam Remo” w wykonaniu zespołu Teatru Muzycznego w Lublinie. Na uczestników uroczystości czekał również „słodki” bankiet. Jednym z laureatów uhonorowanych tytułem „Zasłużony dla Powiatu Chełmskiego" został Zespół Pieśni i Tańca Gminy Chełm Uherzacy.