Gmina Chełm

Gmina CHEŁM

Wydział Promocji, Kultury i Sportu Gminy Chełm ogłosił kolejną edycję konkursów, tym razem listopadowych. Niezależnie od wieku, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. „Aktywna jesień z dala od nałogów” - to temat obu konkursów, plastycznego dla dzieci w wieku 5-10 lat oraz graficznego dla dzieci w wieku 11-18. Trzeci konkurs filmowy, był bez ograniczeń wiekowych, mogły w nim wziąć udział nie tylko dzieci, ale też osoby dorosłe. Zadanie nie było łatwe, bo trzeba było nagrać filmik jak przygotowujemy „Zdrowy koktajl bezalkoholowy”. Poziom trudności wcale nie zniechęcił młodych uczestników, a Wydział Promocji zamienił się przez ostatnie dni listopada w galerię sztuki i studio nagrań. Na konkurs plastyczny łącznie wpłynęło 36 prac, na graficzny 1, a na konkurs filmowy 18 zgłoszeń młodych artystów.

Wyniki konkursu plastycznego rozłożyły się następująco: w kategorii 5-7 lat, I msc. Miłosz Pietraś, 2 msc. Filip Korneluk, 3 msc. Gabriela Głos, IV msc. równorzędne dla wszystkich nadesłanych prac otrzymali: Anna Koniuszewska, Dominika Dolińska, Oliwia Siudak, Oliwia Lasota, Helena Kryń, Fabian Korszla, Weronika Bartoszuk, Oliwia Starzyniec, Gabriela Pastuszak, Laura Tokarz, Wiktora Podlipna. W kategorii 8-10 lat przyznano 5 miejsc: 1 msc. Wiktoria Korneluk, 2 msc. Jagoda Fetta, 3 msc. Zuzanna Hul, 4 msc. Oliwier Czuba, 5 msc. Karolina Kubacka, pozostałe prace które zostały nagrodzone i wyróżnione należą do: Aleksandry Adamczyk, Julii Nowosad, Julii Dobosz, Gabrieli Cichosz, Aleksandry Gregorowicz, Pauliny Marcyniuk, Aleksandry Humin, Mileny Lasoty, Agaty Koziny, Moniki Dolińskiej, Darii Bartoszuk, Kamili Mazurek, Julii Sarzyńskiej, Julii Sobczyńskiej, Mateusza Gąsiora, Patryka Kowalczyka. W konkursie graficznym jako jedyny wziął udział Franciszek Mazurek, jego praca została bardzo wysoko oceniona. W konkursie filmowym nie udało się wyłonić zwycięzcy. Każdy z młodych filmowców zasłużył na nagrodę: Filip Drzewicki, Bartosz Tołyż, Kuba i Kacper Drzewiccy, Wiktoria Korneluk, Filip Korneluk, Aleksandra Pelc, Oliwia Siudak, Kinga Farian, Julia Sarzyńska, Magdalena Sarzyńska, Aleksandra Adamczuk, Wiktoria Słomczyńska, Daria Grabowska, Patryk Kowalczyk, Gabriel Słomczyński, Łucja Skalska, Martyna Palec, Kaspian Pamulski,  Wszystkie konkursy miały na celu pokazania form spędzania czasu wolnego w aktywny sposób, propagowanie zdrowego stylu życia i odżywiania oraz przeciwdziałania nałogom.  

Informacja o plikach cookie

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.