Janów - gorące Maratony Kresowe

2 sierpnia po raz dziesiąty gościły Maratony Kresowe w naszym regionie. Trasa w Janowie (Gm. Chełm) należy do jednych z najciekawszych po względem technicznym i krajobrazowym, co podkreślają sami uczestnicy. W tym roku na starcie, łącznie, pojawiło się prawie 240 kolarzy, którzy rywalizowali w takich kategoriach jak Mikro (200 m), Mini (6 km), Fit (15,8 km), Półmaraton (26 km) i Maraton (56 km). Trasa praktycznie nie zmieniona w stosunku do poprzedniego roku, jedynie start i meta przesunięta ze względów bezpieczeństwa. Dopisała pogoda, ale też i zawodnicy, ponieważ pojawiła się czołówka polskich kolarzy MTB, chociażby utytułowana drużyna CST 7R MTB Team, której liderem jest Dariusz Batek (czterokrotny mistrz Polski w Maratonie, srebrny medalista Mistrzostw Świata MTB z 2007 roku), który był obecny, ale w tym roku z przyczyn zdrowotnych nie wystartował.

Ale jego koledzy z ekipy i tak wysoko podnieśli poprzeczkę i poziom wyścigu w Janowie, czego dowodem było zwycięstwo drużynowe w Maratonie oraz czołowe miejsca w klasyfikacji indywidualnej. Półmaraton: Oliwier Machura (1 m. Open, 1m. Junior); Maraton: Karol Rożek (1 m. Open; 1 m. M2), Łukasz Helizanowicz (2 m. Open, 1 m. M1). Znaczącym sukcesem mogą pochwalić się zawodnicy z naszego regionu, ekipa Azart Peleton Chełm uplasowała się na drugim miejscu w Maratonie, a na czwartym w Półmaratonie. Indywidualnie również było wysoko Kat. Fit Open: Agata Szymańska 1 m. (1 m. K3); Beata Wójtowicz 2 m. (1 m. K4); Amelia Kokot 3 m (1 m. Młodziczki); Półmaraton – Katarzyna Błaszczak 4 m. (2 m. K2); Półmaraton: Wiesław Kociuba 2m M5; Marian Kita 2 m. M7; Maraton: Adam Mandziak  2 m. M3 (open: 6 m.); Wiesław Wójtowicz 2 m. M4 (Open: 11 m.); Wiesław Pawluk 3 m. M4 (Open: 14 m.). Dokładne wyniki na stronie Maratony Kresowe/wyniki/Janów.