Maratony Kresowe wystartowały

Rozpoczął się, opóźniony, sezon startowy w Maratonach Kresowych. Pierwszy wyścig, w zmienionej formule podporządkowanej wymogom pandemii, miał miejsce w Michałowie 5 lipca.  Start odbył się nad zalewem w Michałowie. Pierwsze 4 km bardzo szybkie za sprawą czołowych zawodników z dystansu Maraton i Półmaraton, gdzie prowadzący mieli średnią moc 400 w. Po 4 km wielka kałuża na całej szerokości drogi leśnej, czyli orzeźwiające SPS na dalszą drogę. Dalsza część trasy dość szybka, ale interwałowa. Liczne korzenie, piasek, koleiny, kilka stromych podjazdów, jak to w MTB. Średnia prędkość czołówki to ponad 27 km/h.

Pierwsze starty i pierwsze znaczące wyniki zawodników z naszego regionu Grupy AZART Peleton.   Wiesław Wójtowicz (Okszów) startujący w Maratonie kat. M4 zajął 1 pierwsze miejsce z czasem 02:03:46. W klasyfikacji OPEN uplasował się na miejscu 10. Pięknie wystartowali młodzi zawodnicy. W FIT w kat. młodziczki Amelia Kokot (Żmudź) zajęła 3 miejsce. Na 5 miejscu w Półmaratonie w kat. junior młodszy, uplasował Szymon Stasiuk (Żmudź) , na dystansie MINI  Paweł Stasiuk  (Żmudź) zajął 4 miejsce. Przypominamy, że 2 sierpnia Maratony Kresowe zawitają ponowie do Janowa.

PRODUKT POLSKI

Lubelska e-spiżarnia