W 160 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego delegacja samorządu Gminy Chełm  - Wójt Wiesław Kociuba, z-ca Wójta Lucjan Piotrowski i Radni Andrzej Lewiński, Zbigniew Smolira - złożyła wieńce pod pomnikami upamiętniającymi bohaterów powstania z 1863 r w Srebrzyszczu ul. Powstańców Styczniowych i Nowych Depułtyczach przy kościele .

Okres Powstania Styczniowego w regionie to szczególnie dramatyczne wydarzenia, których pamięć jest kultywowana w sposób szczególny. W hołdzie ofiarom powstania, Szkole Podstawowej w Uhrze nadano imię Romualda Traugutta, dyktatora Powstania Styczniowego.

s1 2