Gmina Chełm

Gmina CHEŁM

Załoga Przemysław Hajduk i Wojciech Hajduk z Automobilklubu Mysłowickiego wygrali 19. Turystyczny Rajd Samochodowy Bieluch. Drugie miejsce zajęli Wojciech i Henryka Pukowie z Automobilklubu Wielkopolskiego, a na najniższym stopniu podium uplasowały się Karolina Anisiewicz i Renata Bałabas reprezentujące gospodarzy, które okazały się najlepsze w klasyfikacji Rajdu Pań.

Drugie miejsce w Rajdzie Pań przypadło Dominice i Marcinowi Grzywnom (Automobilklub Chełmski), a trzecie miejsce zajęła załoga Justyna Kozłowska i Jarosław Beyga (niezrzeszeni z Lublina). W imprezie wystartowało dwadzieścia jeden załóg, w wielu samochodach było sporo osób towarzyszących, w tym dzieci. Pogoda również stanęła na wysokości zadania.

Impreza zorganizowana przez Automobilklub Chełmski była 5. rundą Turystycznego Pucharu Polski. Na trasie długości niespełna 70 km uczestnicy zwiedzili centrum Chełma oraz m.in. wieżę w Stołpiu, kościół w Podgórzu, pałac w Rejowcu, wieżę ariańską w Krynicy oraz ruiny zamku w Krupem. Przed startem napisali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego i zasad pierwszej pomocy. Na trasie musieli odnaleźć cztery obiekty pokazane na zdjęciach, odpowiedzieć na trzynaście zadań turystycznych oraz zapisać prawie czterdzieści punktów kontroli przejazdu. Zabawa i rywalizacja była znakomita.

Zakończenie imprezy odbyło się w świetlicy w Depułtyczach Królewskich. Tam niespodziewanie pojawił się prawie oryginalny policjant :) w całkowicie oryginalnym amerykańskim radiowozie i przeprowadził kontrolę wybranych uczestników rajdu. Na szczęście wszystko okazało się w porządku. :) Oryginalne puchary (w kształcie ducha Bielucha), nagrody i upominki wręczali: Marek Chybiak - wiceprzewodniczący Rady Gminy Chełm, oraz Anna Wyczyńska reprezentująca redakcje Radia Bon Ton i Super Tygodnia Chełmskiego.

Impreza tej rangi nie mogła się odbyć bez sponsorów, w gronie których znaleźli się m.in. Gmina Chełm, Spółdzielnia Mleczarska Bieluch, Car Mir, Centrum Akumulatorów i Klimatyzacji, Geologicznie Grzegorz Chwesiuk, Super Optyk i Polski Związek Motorowy.

Informacja o plikach cookie

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.