Gmina Chełm

Gmina CHEŁM

W sobotę 29 kwietnia wolontariusze ze sztabu Operacji Czysta Rzeka utworzonego przy Stowarzyszeniu WeRwA posprzątali ścieżkę rowerową biegnącą od Chełma do zalewu w Żółtańcach i sam zalew.

Akcja odbyła się już po raz trzeci. Przy słonecznej, choć wietrznej pogodzie wzięło w niej udział prawie trzydzieści osób. Wolontariusze od sztabu głównego mogli otrzymać koszulkę. Jeśli rezygnowali z koszulki to sztab główny w ich imieniu posadził jedno drzewo. Tę możliwość wybrała znacząca większość wolontariuszy. Sztabowcy z zadowoleniem stwierdzają, że co roku śmieci jest mniej, więc można stwierdzić, że apele o niezaśmiecanie wspólnych przestrzeni przynoszą efekt. Partnerami akcji byli Gmina Chełm i firma PW Ewa Grzywna-Żmuda, dzięki którym akcja zakończyła się pieczeniem kiełbasek nad zalewem, a wszyscy wolontariusze otrzymali pamiątkowe gadżety. Wszyscy umówili się na kolejną akcję za rok, w nadziei, że śmieci będzie jeszcze mniej. (Tekst i foto: Stowarzyszenie WeRwa)

Informacja o plikach cookie

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.