Gmina Chełm

Gmina CHEŁM

Delegacja Gminy Chełm na czele z Wójtem Wiesławem Kociubą, radnymi  i sołtysami uczestniczyła w studyjnym spotkaniu w Baligrodzie (woj. podkarpackie). Oba samorządy jeszcze w roku 2013 r. , wraz z Gminą: Mielec, Pawłów, Tuszów Narodowy i Grajewo podjęły współpracę w ramach projektu „Inwestycje i turystyka szansą na dynamiczny rozwój gmin z województwa Polski Wschodniej”.

Zrealizowane wówczas wizyty dały możliwość zaprezentowania tradycji, kultury i dorobku kulturalnego poszczególnych regionów kraju.
Mając na względzie dalszą współpracę, samorządy gmin Baligród i Chełm odnowiły  porozumienie, obejmujące współpracę w zakresie:Wymiany doświadczeń w zarządzaniu, spraw społecznych i instytucjonalnych oraz wszelkich innych dziedzin, które poprawią jakość pracy i standardy obsługi społeczeństwa.

  • Stymulacji partnerstwa między lokalnymi przedsiębiorstwami, instytucjami, fundacjami i innymi organizacjami.
  • Stworzenia warunków dla odkrywania kultury, historii i lokalnych tradycji
  • Wzajemnej pomocy w organizacji wystaw i targów w gminach.
  • Wymiany doświadczeń między szkołami, organizacjami społecznymi, społecznościami i instytucjami artystycznymi.
Informacja o plikach cookie

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.