W związku z licznymi pytaniami odnośnie projektowanej ustawy o dodatku węglowym: „3000 zł dla każdego gospodarstwa domowego, którego głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe”
Urząd Gminy Chełm uprzejmie informuje, że przyjmowanie wniosków o dodatek węglowy ruszy z chwilą wejścia w życie ustawy.

Dopiero po zakończeniu procesu legislacyjnego, będzie można realizować przyjmowanie wniosków, weryfikację i późniejszą wypłatę.
W dniu 22 lipca 2022 r. Sejm zaakceptował projekt ustawy, teraz wymagane jest stanowisko Senatu RP i podpis Prezydenta RP aby ustawa weszła w życie.