Gmina Chełm

Gmina CHEŁM

Zapraszamy na doroczne święto plonów. Klasycznie świętowanie odbędzie się nad Zalewem Żółtańce. Uroczystość rozpocznie polowa msza święta. Rolnicy przejdą przed ołtarzem z misternie wykonanymi wieńcami dożynkowymi. 

W wielu domach na terenie gminy już powstaje zakwas na chleb dożynkowy, często na bazie kilkuset letnich receptur i wskazówek nestorek rodów.

Po częśći oficjalnej zapraszamy na część rozrywkową.

 plakat2022a4www

Informacja o plikach cookie

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.