Wykonana została pierwsza część (na terenie Gminy Chełm) przebudowy i budowy drogi powiatowej w Żółtańcach-Kolonii oraz Żółtańcach do granicy z Gminą Rejowiec. Wiesław Kociuba wójt Gminy Chełm, Piotr Deniszczuk Starosta Chełmski, Andrzej Derlak radny powiatu,

Artur Kubacki przewodniczący Rady Gminy Chełm oraz Lucjan Piotrowski zastępca wójta spotkali się na ukończonym już odcinku drogi. Jest to bardzo ważna inwestycja drogowa ze względu na pogarszający się stan drogi w Żółtańcach, jak również potrzebę zwiększenia bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Droga została powiększona o pas pieszo-jezdny. Na terenie Gminy Chełm długość drogi to ponad 6 km, na terenie Gminy Rejowiec 2,7 km. W Gminie Rejowiec droga zostanie wybudowana do Wereszcz Dużych i połączy się z drogą wojewódzką Chełm – Krasnystaw. Wartość zadania to prawie 17 mln zł z dofinasowaniem z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 6,7 mln, pozostała kwota to koszt samorządów. Wykonawcą jest firma  PREF-BET oraz B.G. Construction. Termin zakończenia prac planowany jest na koniec maja 2023 r.
Zakres rzeczowy zadania obejmuje:

• budowę i przebudowę drogi o łącznej długości 8 717 m, szerokość jezdni 5,5 m;
  • wykonanie poboczy utwardzonych w terenie zwartej zabudowy,
  • wykonanie zjazdów indywidualnych i publicznych;
  • montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego w tym: balustrady i bariery ochronne U-14a;
  • usytuowanie przystanków komunikacji zbiorowej,
  • przebudowę skrzyżowania z drogą wojewódzką oraz drogami gminnymi;
  • ustawienie znaku aktywnego „STOP”,
  • wykonanie pełnego oznakowania poziomego i pionowego;
  • wykonanie poboczy gruntowych ulepszonych.