Gmina Chełm

Gmina CHEŁM

Gminna Komunikacja Samochodowa funkcjonuje na terenie Gminy Chełm od 1 lutego, Zgodnie z zawartą umową z Urzędem Wojewódzkim połączenia realizowane są na 7 liniach i na terenie gminy realizowane są na mocy umowy z Urzędem Wojewódzkim, który partycypuje w kosztach utrzymania komunikacji.

 Statystyki pokazują, że z przewozów korzysta coraz więcej mieszkańców.  Tylko w kwietniu z usług komunikacji skorzystało niemal 2,5 tysiąca pasażerów indywidualnych i 421 dzieci dowożonych do szkół na terenie gminy Chełm. Oznacza to, że do autobusów GKS na wszystkich liniach i kursach w ciągu miesiąca wsiada ok. 20 tysięcy pasażerów.

            Analizując potrzeby zgłaszane przez mieszkańców, jak również możliwości prawne, urząd pracuje nad aktualizacją siatki połączeń, tak, by w jak największym zakresie odpowiadały one potrzebom mieszkańców.

Aktualny rozkład jazdy, wraz z aktualnym cennikiem biletów wraz z ustawowymi zniżkami dostępny jest na stronie: https://gminachelm.pl/rozklad-gks

Informacja o plikach cookie

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.