Gmina Chełm

Gmina CHEŁM

Kolejne pieniądze dla Gminy Chełm. W poniedziałek 15 listopada w Chełmskim Domu Kultury w Chełmie dyrektor Biura Obsługi Szkół odebrała czek na kwotę 452 970 zł na realizację zadań w ramach projektu Cyfrowa Gmina. Celem  projektu jest wsparcie rozwoju cyfrowego instytucji samorządowych oraz zwiększenie cyberbezpieczeństwa. W gminie Chełm środki z programu zostaną wykorzystane na wsparcie rozwoju cyfrowego i zwiększenie cyberbezpieczeństwa w 6 szkołach zarządzanych przez gminę.


Traktujemy to jako rozwinięcie dotychczasowych działań gminy w sprawie ujednolicenia stron internetowych szkół i zastosowania w nich najnowszych wymagań stawianych stronom internetowym oraz ministerialnego programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej - umożliwiającej szkołom dostęp do szerokopasmowego bezpiecznego internetu.
W ramach projektu planujemy rozbudować i zabezpieczyć istniejące w szkołach sieci komputerowe, wprowadzić mechanizmy i urządzenia poprawiające bezpieczeństwo w tych sieciach oraz przeprowadzić szkolenia służące poprawie świadomości użytkowników na temat bezpieczeństwa w sieci lokalnej i sieci rozległej. Zgodnie z wymogami projekt skończy się audytami cyberbezpieczeństwa w jednostkach objętych projektem.

Informacja o plikach cookie

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.