Granty PPGR - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym.
Celem programu jest wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego oraz dostępu do Internetu.
W ramach udzielonego grantu Gminie Chełm zostanie zakupiony sprzęt komputerowy (komputer stacjonarny bądź laptop z oprogramowaniem lub tablet)  dodatkowo możliwość zapewnienia usługi dostępu do Internetu w razie jego braku.
Warunki jakie należy spełnić:

1. Dziecko / uczeń pełnoletni zamieszkuje miejscowość / gminę, w której funkcjonowało niegdyś zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwo gospodarki rolnej,
  2. Dziecko / uczeń pełnoletni jest członkiem rodziny (krewnym w linii prostej) osoby, która to pracowała niegdyś w zlikwidowanym państwowym przedsiębiorstwie gospodarki rolnej i zamieszkiwała w miejscowości wskazanej w liście dokumentacji konkursowej (tj. rodzicie, dziadkowie, pradziadkowie/ opiekun prawny),
  3. Dziecko / uczeń pełnoletni nie otrzymał na własność lub w drodze użyczenia, w ostatnim roku oraz roku poprzedzającym rok złożenia przedmiotowego wniosku (tj. w roku 2020 i 2021), komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów lub dofinansowania zakupu tych rzeczy.
  4. Dziecko / uczeń uczące się w klasie od „zerówki” do końca szkoły średniej.

Termin i miejsce składania: Urząd Gminy Chełm, 22-100 Pokrówka ul. Gminna 18 do pokoju nr 26 (II piętro) do 04.11.2021 do godziny 15:00.  Szczegółowe informacje znajdują się na stronie:  https://www.gov.pl/web/cppc/wsparcie-ppgr.
Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania, które należy wypełnić i złożyć do urzędu:

Jeżeli wnioskodawca posiada potwierdzenie zatrudnienia członka rodziny należy złożyć kserokopie wraz z oświadczeniem.

Oświadczenie pełnoletniego ucznia

Oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego