Gmina Chełm

Gmina CHEŁM

Miłośnicy jeździectwa, myślistwa i koni oraz liczni goście zjechali do Stajni “Kucyki Pysi” w Horodyszczach Kolonii w sobotę 9 października 2021 r. Uczestnicy wydarzenia mogli poczuć dreszczyk emocji podczas tradycyjnej gonitwy za lisem i aktywnie spędzić sobotnie popołudnie na świeżym powietrzu. Impreza odbyła się pod patronatem Wójta Gminy Chełm.

Największą atrakcją były pokazy z udziałem koni i brawurowa gonitwa za lisem, a raczej „lisicą” Dianą Wywrocką na białym rumaku. W “pogoni za lisem” uczestniczyło 22 jeźdźców. Zdobywcą lisiej kity został Erwin Rybaczuk ze stajni “Mafia” (gmina Włodawa). W pokazie skoków przez przeszkody wzięli udział młodzi jeźdźcy- najmłodszą z nich była 12-letnia córka właścicieli stajni “Kucyki Pysi” Maja Rogucka na klaczy rasy huculskiej “Warka”. Dla najmłodszych uczestników imprezy przygotowany był „Lis” szukany, a ukryty został w jednej z bel siana. Zwycięzcami tej rozgrywki zostały Julia Zuzańska oraz Lena Rogucka. Właściciele stajni  zadbali, aby dla nikogo nie zabrakło wrażeń. Atrakcją nie tylko dla dzieci był przejazd tradycyjnym zaprzęgiem konnym p. Andrzeja Sobczuka ze Stawu oraz dmuchane zjeżdżalnie i stoisko z watą cukrową. Uczestnicy mieli możliwość obejrzenia wystawę maszyn rolniczych przygotowaną przez rolników wsi Horodyszcze kolonia p. Roberta Manaja i radnego gminy Chełm Andrzeja Oleksiejuka . Imprezie towarzyszyła wystawa stoiska Koła Łowieckiego nr 82 “Dubelt” z Chełma. W czasie całego wydarzenia nad bezpieczeństwem zwierząt czuwał lek. wet. Artur Górski . Na zakończenie imprezy przygotowany został poczęstunek tradycyjną grochówką.

Informacja o plikach cookie

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.