Gmina Chełm

Gmina CHEŁM

Na podstawie art. 3 ust. 2, ust. 3 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym (Dz.U. z 2022 r. poz. 1692), w związku z art. 36 §1, §2, art. 49 §1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – kodeks postępowania administracyjnego (t. j. Dz. U. z 2021 r. poz. 735 z późn. zm.)

oraz na podstawie Zarządzenia Wójta Gminy Chełm z dnia 17 sierpnia 2022 r. w sprawie udzielenia Dyrektorowi Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Chełm do prowadzenia postępowań w sprawach wypłaty dodatku węglowego, w tym do wydawania decyzji Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy. zawiadamia, iż załatwienie spraw związanych z wydaniem informacji dotyczących wniosków o wypłatę dodatku węglowego, złożonych od dnia 17 sierpnia 2022 r. nie nastąpi w terminie miesiąca.

Wypłata dodatków węglowych jest zadaniem zleconym Gminie Chełm i jego realizacja jest uzależniona m.in. od otrzymania środków od Wojewody Lubelskiego.

Gmina Chełm złożyła zapotrzebowanie na w/w środki w określonym przez Wojewodę terminie, jednak do dnia dzisiejszego ich nie otrzymała, co uniemożliwia realizację wypłat dodatków węglowych.

Wydanie informacji oraz wypłata dodatków węglowych nastąpi po wejściu w życie ustawy z dnia 2 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw w terminie przewidzianym w ww ustawie i po otrzymaniu środków na realizację zadania oraz przyjęciu ich do planu finansowego.

Dorota Mazurek

Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Chełm

Informacja o plikach cookie

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.