Na dzień dzisiejszy Jagodne to istny plac budowy z poważnymi utrudnieniami, ale mieszkańcy nie narzekają. Powstają bowiem kolejne setki metrów nowej asfaltowej nawierzchni i wodociąg. Przypomnijmy w miejscowości realizowane są dwie duże inwestycje:

• Modernizacja i przebudowa infrastruktury drogowej w miejscowości Jagodne.  Wykonawcą jest firma Przedsiębiorstwo Robot Drogowych LUBARTÓW. Zadanie obejmuje modernizację i przebudowę dróg o długości  4,68 km.  Koszt całego zadania to 4.516.338,51zł. Kwota dofinansowania z Rządowego  Funduszu „Polski Ład” to 4.275.000,00 zł.
• Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Jagodne (7 km).  Koszt zadania 1.495.995,12 zł. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu „Polski Ład”, wkład własny Gminy Chełm to 5 %.

Na dzień dzisiejszy pracuje równolegle kilka ekip, drogowe i budujące wodociąg. Te ostatnie prace w większości prowadzone są metodą odwiertów poziomych.