4 kwietnia Wójt Wiesław Kociuba podpisał z wykonawcą umowę na budowę sieci wodociągowych na terenie Gminy Chełm w miejscowościach: Jagodne, Pokrówka – Strupin Duży, Parypse, Janów ul. Lema, Tuwima i Tana Tadeusza, Uher, Żółtańce Kolonia ul. Pstrągowa,

Okszów ul. Makowa, Żółtańce (nad zalewem), Ludwinów i Strupin Mały. Łączna długość sieci wynienie ponad 12 km.

Wykonawcą zadania, wyłonionym w drodze zamówienia publicznego, jest Zakład Remontowo-Budowlany w Zamościu Adam Kustra w spadku. Wartość inwestycji wynosi 2.792.875,60 zł brutto.