Gmina Chełm

Gmina CHEŁM

Kolejne dofinansowanie dla Gminy Chełm. Po rekordowej dotacji na modernizację dróg w kwocie niemal 14 mln zł pojawiła się kolejna pozytywna informacja. Złożony przez gminę wniosek na modernizację i przebudowę infrastruktury drogowej w miejscowości Jagodne został pozytywnie rozpatrzony. 

Zadanie obejmuje modernizację - przebudowę drogi na długości około 4,68 km. Na drodze, o remont której mieszkańcy apelowali przez dziesięciolecia pojawi się nowa nawierzchnia asfaltowa o szerokości zmiennej od 3,5 do 5,0 m, a w miejscach jej poszerzenia  zostanie wykonana również podbudowa. Wartość inwestycji to 4,5 mln zł przy wkładzie własnym w kwocie 225 000 zł.

Kolejny wniosek dotyczył budowy infrastruktury wodociągowej w tej miejscowości. Projekt zakłada budowę sieci wodociągowej w pasach istniejących dróg gminnych o łącznej długości ok. 8 km.  Wartość inwestycji to 3,92 mln zł przy wkładzie własnym 196 000 zł

Jagodne powróciło w granice administracyjne Gminy Chełm 1 stycznia 2022 roku i niespełna po 5 miesiącach gminie udało się pozyskać dofinansowanie na dwie największe inwestycje w tej miejscowości od dziesięcioleci.  

Informacja o plikach cookie

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.