Gmina Chełm

Gmina CHEŁM

W dniu 20 września br.  Prezydent Miasta Chełm,  Jakub Banaszek poinformował mnie, że wystąpił do Prezesa Rady Ministrów o uruchomienie procedury o poszerzenie granic miasta Chełm o sąsiadujące z nim sołectwa znajdujące się obecnie w granicach Gminy Chełm. Również 20 września br. otrzymaliśmy pismo z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, że Wojewoda Lubelski pismem z dnia 13 września br. zawnioskował o uruchomienie procedury o poszerzenie granic miasta Chełm o sąsiadujące z nim sołectwa znajdujące się obecnie w granicach gminy Chełm, obręb ewidencyjny: Koza-Gotówka, Nowiny, Okszów, Okszów-Kolonia, Pokrówka, Srebrzyszcze i Żółtańce-Kolonia, części obszarów obrębów ewidencyjnych: Weremowice, Żółtańce i Depułtycze Królewskie.

Jednocześnie ministerstwo zwróciło się z prośbą o przedstawienie opinii Rady Gminy Chełm, poprzedzonej stosownymi konsultacjami, w przedmiocie zmiany granic pomiędzy miastem Chełm i gminą Chełm, polegającej na włączeniu w granice miasta Chełm wyżej wskazanych obszarów.

W 30 letniej historii samorządu podobne praktyki nie miały miejsca. Jednym politycznym podpisem próbuje się zniweczyć nasz wspólny wysiłek, prace dla dobra gminy. Łatwo przychodzi „zagarniecie” miejscowości o nowoczesnej infrastrukturze, dobrze prosperujących zakładów produkcyjnych, uzbrojonych terenów, nowych dróg, szkół i świetlic. Tego nikt nam za darmo nie dał.  Wnioskodawcy nie zwracają jednak uwagi na czynioną nam krzywdę. Trudno jest zdefiniować takie działanie, wymyka się ono z kanonów postępowania ludzi przyzwoitych. Musimy przeciwstawić się tym działaniom. Na bieżąco będę informował o stanie sprawy.

Wójt Gminy Chełm
Wiesław Kociuba

Pismo Wojewody Lubelskiego w sprawie procedury poszerzenia granic Miasta Chełm

 

mapa strona

Informacja o plikach cookie

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.