Gmina Chełm

Gmina CHEŁM

Mieszkańcy Gminy Chełm w niedzielę 3 października spotkali się nad Zalewem Żółtańce, by w ten sposób wyrazić swój przeciw planom włączenia w granice administracyjne miasta Chełm części Gminy Chełm. Ze wstępnych szacunków wynika, że na swoistego rodzaju rodzinnym pikniku pojawiło się około tysiąca osób – nie tylko z gminy Chełm – ale sądząc po tablicach rejestracyjnych pojazdów także z miasta i spoza powiatu. Nad zalewem z mieszkańcami spotkali się poseł Krzysztof Grabczuk, wójt Wiesław Kociuba, z-ca wójta Lucjan Piotrowski, przewodniczący Rady Gminy Chełm, radni i sołtysi oraz Katarzyna Lewandowska inicjatorka społecznej akcji NIE DLA PRZYŁĄCZENIA GMINY CHEŁM DO MIASTA. Pod powiewającymi flagami i transparentami mieszkańcy wyruszyli na głośny spacer.

Informacja o plikach cookie

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.