Gmina Chełm

Gmina CHEŁM

Nad Zalewem Żółtańce w Gminie Chełm odbyła się szczególna impreza zlot motocyklowy MotoKropla 2024 zorganizowana przez Stowarzyszenie Motocyklistów Chełmskich Niedźwiedzie Wschodu. 

Głównym celem tego festynu integracyjno-rodzinnego była zbiórka krwi w mobilnym krwiobusie i rejestracja w DKMS potencjalnych dawców szpiku. Pogoda i frekwencja dopisała, na Zalewem dominowało słońce, radość i pasja ludzi. Zjechało kilkuset motocyklistów. Odbyła się parada motocykli ulicami gminy, powiatu i miasta Chełm. Były pokazy ratownictwa medycznego i wodnego, liczne konkursy, zabawy i wiele atrakcji dla dzieci. Na scenie zagrały koncert cztery zespoły: Tresskilers, Trap, Myły Ludzie i Kingdom of Rock. Odbyło się "after party" i integracyjna biesiada przy ognisku. Podsumowując naszą akcję oddało krew 41 osób, m.in. Tadeusz Szachoń radny z Janowa, wieloletni honorowy kwiodawca, co dało sumę 18.5 litra krwi.  Do DKMS potencjalnych dawców szpiku zarejestrowało się 8 osób. W paradzie motocyklowej uczestniczyło około 350 motocykli, uczestniczył w niej również, jako pasażer Artur Kubacki zastępca wójta Gminy Chełm. Nowe miejsce nad Zalewem Żółtańce przypadło do gustu wszystkim uczestnikom.  Serdecznie podziękowania dla  współorganizatora Gminy Chełm, partnera wydarzenia Województwo Lubelskie "Lubelskie Smakuj Życie" oraz Centrum Bibliotek i Kultury Gminy Chełm, BANK WBS Centrala Chełm, Stowarzyszenie RADIO TAXI FINO Chełm, AUSTRIA JUICE POLAND Sp. z o.o. Chełm,  TUiR WARTA S.A. Warszawa, ROMAR BIS Chełm, BLUE CAR Śliwińska i Wspólnicy Chełm, DAPEX Tomasz Szelest Chełm, FRANASZCZUKOWIE, ALPEK Stępień sp. jawna Chełm, PW SABAT Beata Sawicka Brzeźno, Pielęgniarska Opieka Domowa „PIEL-MED PLUS” BPJ StelmachowiczSp. J Chełm, PIOTR GRZEGORCZYK PV INSTAL Chełm, Leszek LIGAJ WS. Mszanna Kol. Wola Uhruska, Transport Ciężarowy Kudyba Mariusz Chełm, Arkadiusz Szulc AUTO KOMIS GWARANCJA Chełm, DEALER BMW BEST AUTO Lublin,  Wojciech Miazga Chełm, TOP-BUD Materiały Budowlane Sp. z o.o. RUDKA, Centrum Akumulatorów i Klimatyzacji Andrzej Marcinkowski Chełm, Free Horizon.ltd, „TWÓJ AGENT Ubezpieczenia” Kinga Jędrzejewska Chełm, Beta Prim Sp. z o.o. Dystrybucja Gazu Chełm, Elżbieta Tarajko Handel Hurtowy i Detaliczny Majdan Leśniowski, Huta Szkła MARTA 2 Dubeczno z siedzibą w Chełmie, MPGK Sp. z o.o. w Chełmie, MOTO CAR FILIPCZUK Motocykle Chełm, FRUTIMAR Firma Handlowa Marek Daniluk Chełm, WRÓB-EL Janusz Wróbel CHEŁM, Zakład Remontowo Budowlany STALBUD Chełm, INTER PLUS sp. z o.o. Chełm, Świdnicki Klub Motocyklowy USARZ, Yamato Sushi & Wok Chełm, Spółdzielnia Mleczarska BIELUCH Chełm, Xtreme Fitness Chełm, Eurocash Cash & Carry Chełm , Piekarnia BORKOWSCY Chełm, Grupa Motocyklowa TORNADO Kamień, Sieć sklepów GAMA, Jarosław Kopczyński, Dominika Koniczuk,EKOTRADE sp. z o.o. Chełm, Mariusz Grabowiecki, Piotr Mielniczuk, Krzysztof Chmielewski. AQUA EAST Ruda- Huta
Specjalne podziękowania należą się członków Stowarzyszenia i osobom pomagającym
za zaangażowanie w organizację Zlotu.

Informacja o plikach cookie

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.