Gmina Chełm informuje o możliwości wzięcia udziału w projekcie pod pn. ,,Odnawialne źródła energii na terenie Gminy Chełm – projekt 1” dotyczącym montażu kotłów na biomasę:
Pieca na biomasę 15 kW - koszt ze strony mieszkańca 8 050,00 zł
Pieca na biomasę 20 kW - koszt ze strony mieszkańca 8 320,00 zł
Pieca na biomasę 25 kW - koszt ze strony mieszkańca 8 670,00 zł
 Informacje można uzyskać pod numerem 82 575 02 45; oraz w pokoju nr 27.

Podania będą przyjmowane do wyczerpania wolnych instalacji w ww. projekcie, decyduje kolejność zgłoszeń
Jednocześnie informujemy, że w związku z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi zapewnienia czystego powietrza mieszkańcom Lubelszczyzny (uchwała antysmogowa) mieszkańcy województwa lubelskiego zobligowani są do wymiany kotłów. Maksymalny czas na wymianę kotła uzależniony jest od jego klasy i obowiązuje do dnia:

• 31 grudnia 2023 r. kotły bezklasowe oraz kotły klasy 1 i 2 wg normy PN-EN 303-5:2002;
• 31 grudnia 2026 r. kotły klasy 3 i 4 wg normy PN-EN 303-5:2012;
• 31 grudnia 2029 r. kotły klasy 5 wg ww. normy.
obraz1

Projekt pn. „Odnawialne źródła energii na terenie Gminy Chełm – projekt 1” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020