Gmina Chełm

Gmina CHEŁM

 1. Na sesji 30 grudnia miała miejsce szczególna uroczystość, Ryszard Mielniczuk dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Sportu otrzymał Odznakę Honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odznakę wręczał Wiesław Kociuba wójt Gminy. 
  Mielniczuk Ryszard od 1987 r. instruktor Wiejskiego Domu Kultury w Żółtańcach, następnie od 1990 r. pełni funkcję kierownika  WDK, potem kierownika Gminnego Ośrodka Kultury.  W 2002 r., po przekształceniach jednostek kultury, został kierownikiem, a od 2009 r. dyrektorem Ośrodka Kultury Gminy Chełm w Żółtańcach.  Po wygranym konkursie, w 2013 r., zostaje dyrektorem nowo powstałego Biura Promocji Gminy Chełm w Pokrówce, który w 2019 r. przekształca się w Wydział Promocji, Kultury i Sportu Gminy Chełm w Pokrówce.


  Animator Kultury. W latach 1982-87 aktor, scenograf, grafik, instruktor w Młodzieżo­wym  Teatrze Inicjatywy w Lublinie. W 1987 założył Kabaret „Dunia”, którego był aktorem, autorem tekstów i pio­senek, muzykiem, reżyserem, scenarzystą, scenografem. W latach 1991-99 wokalista i gitarzysta zespołu wokalno-instrumentalnego „Ramir”, założyciel, autor tekstów i piosenek Grupy „Ramm”. Założyciel i instruktor Grupy Dziecięcej „Wesołe Promyki” oraz Grupy Młodzieżowej „Felusie”. Od 2000 r. redaktor naczelny „Głosu Gminy Chełm”. Organizator wielu uroczystości jubileuszowych i imprez gminnych, m.in. dożynki, koncerty Święty Wieczór, Biało Czerwonej, Dzieci Dzieciom, Festiwalu Polskiej Piosenki o Miłości.
  Ar­tysta plastyk. Członek Związku Plastyków Artystów Rzeczypospolitej Polskiej  (od 1999 r.). Uprawia malarstwo olejne, pastel suchą, rysunek, grafikę komputerową i użytkową. Organizator i autor wielu wystaw malarskich, indywidualnych i zbiorowych w Polsce, uczestnik plenerów i warsztatów ogólnopol­skich. Pomysłodawca, organizator i komisarz Ogólnopolskich Warsztatów Plastycznych „Jesień”, Akcji Plastycznej „Radość” oraz „Mistrz i Uczeń”.
  Należał również do inicjatorów i organizatorów ufundowania tablic pamiątkowych poświęconych m.in. por. pilotowi Antoniemu Ostowiczowi (w Rożdżałowie), „cichociemnemu” por. Wiktorowi Karamaciowi (Strupin Duży), mieszkańcom Wojniak oraz obelisku z tablicą poświęconą regionaliście Stanisławowi Skibińskiemu w Stańkowie.
  Otrzymał Odznakę „Zasłużony Działacz Kultury” 1997 r.

 

Informacja o plikach cookie

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.