Gmina Chełm

Gmina CHEŁM

Gmina Chełm otrzymała dofinansowanie na przebudowę dróg gminnych. To jedna z najwyższych kwot przyznanych w województwie lubelskim w ramach Rządowego Funduszu „Polski Ład”. Kwota dofinansowania kilku inwestycji to ponad 12,1 mln zł, co stanowi 95 procent kosztów. Gmina pokryje zaledwie 5 procent – czyli niespełna 640 tys. zł.
Dofinansowanie obejmie przebudowę ponad 14 km dróg, w tym:

  • drogi gminnej w miejscowościach Depułtycze Królewskie – Krzywice – Rożdżałów – 2,3 km,
  • drogi w Depułtyczach Królewskich - Kolonii – 1,4 km,
  • drogi w miejscowościach Depułtycze Stare – Depułtycze Królewskie - Kolonia – 1,84 km
  • drogi gminnej w miejscowościach Staw – Parypse – 2,37 km,
  • dróg w miejscowościach – Depułtycze Królewskie - Kolonia, Uher, Nowe Depułtycze – 3,72 km,
  • ulic w Okszowie (ul. Kwiatowa) – 0,63 km,
  • ulic w Okszowie (ul. Topolowa, ul. Sosnowa, ul. Świerkowa) i Stańków – 1,85 km.

Urząd Gminy jest przygotowany pod względem dokumentacji, więc jest szansa, że po przeprowadzeniu procedur przetargowych prace będą mogły się rozpocząć już wiosną przyszłego roku.

Informacja o plikach cookie

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.