Gmina Chełm

Gmina CHEŁM

W dniu 23 kwietnia 2024 r. w Urzędzie Gminy Chełm w Pokrówce odbyło się spotkanie zorganizowane przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska Wydział Spraw Terenowych w Chełmie na temat ograniczeń w korzystaniu ze ścieżki przyrodniczej na terenie rezerwatu Bagno Serebryskie

w związku z wysokim poziomem wód i nieuregulowanym przepływem wód przez ścieżkę. Ze względu na potrzebę przeciwdziałania temu zjawisku obecni na spotkaniu przedstawiciele Gminy Chełm Wójt Wiesław Kociuba i z-ca Wójta Lucjan Piotrowski; Gminy Ruda- Huta – nowo wybrany Wójt Jarosław Walczuk, Łukasz Dziaduk, przedstawiciele  PTTK - Piotr Zaborski i RDOŚ - Agnieszka Masiakiewicz wypracowali stanowisko dotyczące konieczności opracowania dokumentów niezbędnych do uzyskania dofinansowania na realizację przedsięwzięć mających wpływ na poprawę bezpieczeństwa osób korzystających ze ścieżki przyrodniczej i szlaku rowerowego. Jako miejsce szczególnie zagrożone wskazano znajdującą się w pobliżu wsi Gotówka wieżę widokową, która jest obecnie wyłączona z eksploatacji i kwalifikuje się do rozbiórki oraz co najmniej trzy wypełnione przepływającą wodą zagłębienia terenowe na ścieżce przyrodniczej, które trudno ominąć przy przechodzeniu i przejeżdżaniu rowerem. Rozważano również możliwości potencjalnego  finasowania niezbędnych prac  ze środków zewnętrznych, po opracowaniu koncepcji pełnego przywrócenia ścieżki przyrodniczej do użytkowania.

Informacja o plikach cookie

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.