22 maja w Szkole Podstawowej w Uhrze miał miejsce wielki finał II Chełmskiej Senioriady. Jak co roku impreza odbyła się we współpracy Chełmskiego Stowarzyszenia Triada oraz Gminy Chełm. Wydarzenie trwało przez 2 dni. Pierwszego dnia, 21 maja, seniorzy zmagali się w takich konkurencjach jak śpiew solo, śpiew zespołowy, sałatki, ciasta, dart, warcaby oraz plastyka i rękodzieło. Drugiego dnia, 22 maja, nastąpił uroczysty finał i wręczenie pucharów dla zwycięskich klubów, ponieważ wszyscy uczestnicy nie tylko rywalizowali indywidualnie, ale też dzielnie walczyli o punkty dla nich w klasyfikacji generalnej. I miejsce zajął klub seniora „Pod Dębami” z Okszowa, II miejsce „Uniwersytet Trzeciego Wieku”, III miejsce klub seniora „Słoneczna Jesień”. Podczas święta został również rozstrzygnięty nie mniej ważny konkurs, który ogłosiło Stowarzyszenie Inicjatywa Obywatelska Nasz Chełm na Chełmskiego Społecznika Seniora. W tym roku tytuł ten należał do seniorki Marianny Niemiec z klubu „Mimoza” oraz seniora Zenona Skibińskiego z klubu „Pod Dębami” w Okszowie. Nagrody wręczali  Jarosław Martyniuk prezes Stowarzyszenia Triada oraz Ryszard Mielniczuk dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Sprortu Gminy Chełm, który to wydział ufundował puchary i medale. Emocje jeszcze długo towarzyszyły wszystkim uczestnikom, a klasyfikacja w poszczególnych konkurencjach wyglądała następująco:
Śpiew Solo:
I miejsce – Halina Michałowska (Dzienny Dom Seniora +)
II miejsce – Andrzej Charkot (Pod Dębami)
III miejsce – Malwina Hatiuk (Mimoza)
Śpiew Zespołowy:
I miejsce – Dzienny Dom Seniora +
II miejsce – Klub Seniora Mimoza
III miejsce – Klub Seniora „Pod Dębami”
Sałatki:
I miejsce – Leokadia Skubij (Słoneczna Jesień)
II miejsce – Lucyna Ciołek (Pod Dębami)
III miejsce – Barbara Raczek (Uniwersytet Trzeciego Wieku)
Ciasta:
I miejsce – Maria Szady (Pod Dębami)
II miejsce – Bożena Klekota (KGW Rożdżałów)
III miejsce – Irena Sławińska (Słoneczna Jesień)
Plastyka:
I miejsce – Halina Wójcik (Słoneczna Jesień)
II miejsce – Sabina Czerwińska (Pod Dębami)
III miejsce – Krystyna Gruszka (Biała Brzoza)
Rękodzieło:
I miejsce – Jadwiga Król (UTW)
II miejsce – Teresa Szczypek (KGW Rożdżałów)
III miejsce – Maria Winkiewicz (Mimoza)
Darty:
I miejsce – Janina Siwek (Jagoda)
II miejsce – Barbara Pastusiak (UTW)
III miejsce – Anatol Sobieszczański (Mimoza)
Warcaby:
I miejsce – Bogusław Mikołajczak (UTW)
II miejsce – Krystyna Charkot (Pod Dębami) oraz Tomasz Świtaj (UTW)