Gmina Chełm

Gmina CHEŁM

Podczas dzisiejszej sesji Rady Gminy Chełm w wyniku wcześniej zawartych Porozumień oraz pisma z MSWiA radni podjęli uchwałę dotyczącą nowego terminu konsutacji społecznych oraz ich przebiegu. Konsultacje społeczne odbędą się w niach 20-22.11.2021 r. w godz. 10.00 - 18.00 w wyznaczonych lokalach. Szczegółowe informacje zamieścimy niebawem w oddzielnym artykule. Sesja była również doskonałą okazją do podziękowania wszystkim Mieszkańcom Gminy, za ich zaangażowanie i determinację w Naszej Wspólnej Sprawie. Wiesław Kociuba Wójt Gminy Chełm, wspólnie z Arturem Kubackim Przewodniczący Rady Gminy Chełm oraz Lucjanem Piotrowskim zastępcą wójta, złożyli na ręce Pani Katarzyny Lewandowskiej, Pani Kingi Farian oraz Pani Anety Lewińskiej - podziękowania wszystkim (treść poniżej), którzy przyczynili się do osiągnięcia kompromisu i roztrzygnięcia sporu. Oprócz podziękowań i kwiatów, Panie otrzymały również, na pamiątkę, oprawione zdjęcie z jednego z protestów, które odbyły się na przestrzeni ostatnich tygodni.

Panie Przewodniczący,
Wysoka Rado,
Szanowni Państwo,

Dzisiejsze posiedzenie Rady jest odpowiednią chwilą, aby podziękować wszystkim, którzy w okresie ostatnich 40 dni - bo wszystko zaczęło się dynamicznie rozwijać od 20 września, od wystąpienia Ministra Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, poprzedzonego komunikacją prezydenta miasta Chełm i wojewody lubelskiego dotyczącego zmian terytorialnych w Gminie Chełm, podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do wypracowania kompromisowego porozumienia i zmiany stanowiska MSWiA w tym zakresie.
Dziękuję mieszkańcom gminy Chełm, którzy tak licznie, spontanicznie, z od ruchu serca manifestowali przywiązanie do własnego domu, rodziny, sąsiadów, znajomych, do naszej wspólnoty, do naszej gminy. Dziękuję za zdecydowany głos w tak ważnej dla nas wszystkich sprawie, sprawie wolności naszych miejscowości, naszych wsi, ich wielowiekowej kultury, tradycji, historii. Dziękuję za udział w spotkaniach, przemarszach i wystąpieniach. Dziękuję za złożone petycje.
Dziękuję również tym mieszkańcom miasta Chełm, którzy wykazali zrozumienie dla naszych racji - mówili, że łączy nas tak wiele, więc po co dzielić.
Dziękuję parlamentarzystom, radnym, przewodniczącym ogólnopolskich związków samorządowych za wystąpienia z trybuny sejmowej, udział w konferencjach, przemarszach i spotkaniach. Dziękuję:

 • Jackowi Buremu Senatorowi RP,
 • Zygmuntowi Frankiewiczowi Senatorowi RP, Prezesowi Związku Miast Polskich
 • Zygmuntowi Gardzińskiemu byłemu Przewodniczącemu Rady Miasta Chełm
 • dr Krzysztofowi Grabczukowi Posłowi na sejm RP,
 • Krzysztofowi Hetmanowi Posłowi do Parlamentu Europejskiego,
 • Krzysztofowi Iwaniukowi Wójtowi Gminy Terespol, Przewodniczącemu Związku Gmin Wiejskich RP
 • Ewie Jaszczuk Radnej Sejmiku Województwa Lubelskiego,
 • Michałowi Kołodziejczakowi Liderowi Agrounii,
 • dr Władysławowi Kosiniak – Kamyszowi Posłowi na Sejm RP,
 • Janowi Łopacie Posłowi na Sejm RP,
 • dr Jarosławowi Rzepie Posłowi na sejm RP,
 • prof. Józefowi Zającowi Senatorowi RP,

Dziękuję mediom za bieżące informacje, reportaże, zdjęcia, filmy, wywiady. Za wszystkie rzetelne i obiektywne materiały. Podziękowania w szczególności kieruję do: onet.pl, Gazeta Wyborcza, Wirtualny Chełm, Super Tydzień Chełmski, Nowy Tydzień Chełmski, Dziennik Wschodni, Kurier Lubelski, TVN I TVN24, POLSAT NEWS, Portal Samorzadowy, gazeta.pl, Radio Lublin, Radio Bon Ton.
Wszystkie te podziękowania, a w szczególności jeszcze raz mieszkańcom naszej gminy, kieruję dziś (cała rada naszej gminy) na ręce naszych pań: Katarzyny Lewandowskiej, Kingi Farian i Anety Lewińskiej, które dodawałyście wszystkim dużo energii, siły, poczucia dumy, a jednocześnie też nadziei i optymizmu. Byłyście naszymi liderkami!

Informacja o plikach cookie

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.