W kwietniu podpisano akt notarialny powołujący Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową w formie spółki z o.o. Podstawowym celem działalności spółki jest budowanie domów mieszkalnych oraz ich eksploatacja na zasadach najmu długoterminowego zgodnie z przepisami ustawy o SIM.

Spółkę tworzy 18 wspólników: Skarb Państwa (Krajowy Zasób Nieruchomości), Gmina Chełm, Gmina Miejska Hrubieszów, Gmina Izbica, Gmina Janów Lubelski, Miasto Krasnystaw, Gmina Miasto Kraśnik, Gmina Leśniowice, Miasto Łuków, Gmina Miejska Międzyrzec Podlaski, Gmina Niemce, Gmina Opole Lubelskie, Gmina Ryki, Gmina Siennica Różana, Gmina Szczebrzeszyn, Gmina Miasto Terespol, Gmina Miasto Tomaszów Lubelski, Gmina Miejska Włodawa. Inwestycja obejmie budowę 1000 lokali mieszkalnych, w tym 56 na terenie gminy Chełm w miejscowości Pokrówka.