W dniu 24 lutego 2022 r. Wójt Gminy Chełm podpisał zarządzenie w sprawie przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami wsi Jagodne w przedmiocie utworzenia sołectwa Jagodne oraz konsultacji w sprawie projektu statutu sołectwa. Konsultacje przeprowadzone zostaną w okresie od 14 marca 2022 r. do dnia 15 marca 2022 r. w formie ankiet skierowanych do mieszkańców wsi Jagodne.

Formularz ankiety konsultacyjnej został:

• opublikowany na stronie internetowej Gminy Chełm www.gminachelm.pl;
  • opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej;

będzie również

• wyłożony w mobilnym punkcie konsultacyjnym we wsi Jagodne;
  • wyłożony w Urzędzie Gminy Chełm.

Celem tych konsultacji jest:

• poznanie opinii w sprawie utworzenia sołectwa Jagodne;
  • poznanie opinii w sprawie przyjęcia projektu statutu sołectwa Jagodne.

Mieszkańcy wsi Jagodne wypełniając ankiety odpowiedzą na pytania:

• „Czy jest Pani/Pan za utworzeniem sołectwa Jagodne?”
  • „Czy jest Pani/Pan za przyjęciem projektu statutu sołectwa Jagodne?”

(Projekt statutu stanowi załącznik do formularza ankiety, wyłożony jest również w sekretariacie Urzędu Gminy Chełm oraz znajduje się na stronie internetowej Urzędu i w BIP).

Formularz ankiety konsultacyjnej będzie można wypełnić i złożyć, w okresie trwania konsultacji: w mobilnym punkcie konsultacyjnym we wsi Jagodne przemieszczającym się od strony wsi Zarzecze w godzinach od 1200 do 1700 , w tym: przy posesji Jagodne nr 7 w godzinach od 1500 do 1700; oraz w Urzędzie Gminy Chełm, w pokoju nr 4 w godzinach pracy urzędu.
Uprawnionymi do udziału w konsultacjach są osoby posiadające czynne prawo wyborcze, zamieszkałe na terenie wsi Jagodne. Mieszkaniec wsi Jagodne biorący udział w konsultacjach może wypełnić tylko jedną ankietę.

Formularz Ankiety

STATUT-projekt