25 lipca w Urzędzie Gminy Chełm odbyło się jedno z sześciu spotkań konsultacyjnych jakie LGD PROMENADA S 12 organizuje w związku z opracowaniem nowej Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023 – 2027.

Spotkania z mieszkańcami stanowią pierwszy etap konsultacji społecznych dotyczących przygotowania strategii dostosowanej do wymogów nowego okresu programowania. Ten strategiczny dokument opracowany wraz ze społecznością lokalną umożliwi m.in. przedsiębiorcom, organizacjom społecznym, jednostkom samorządowym ubieganie się o dofinansowanie różnych projektów przyczyniających się do rozwoju obszarów wiejskich i tworzenia nowych miejsc pracy.

Podczas moderowanego spotkania, które obyło się w Urzędzie Gminy Chełm poruszane były kwestie związane z lokalnymi potrzebami i potencjałami rozwojowymi, dyskutowano także o sposobach i metodach wspierania różnych grup społecznych takich jak seniorzy, młodzież, osoby niepełnosprawne. Mimo że w spotkaniu uczestniczyła niewielka grupa mieszkańców gminy Chełm, to w trakcie dyskusji pojawiały się innowacyjne pomysły i rozwiązania lokalnych problemów. Pełny raport ze spotkań konsultacyjnych, które odbyły się we wszystkich gminach członkowskich LGD PROMENADA S 12 zostanie wkrótce opublikowany na stronie Stowarzyszenia.