Tradycyjnie, w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia odbyło się uroczyste Spotkanie Świąteczno-Noworoczne. W wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście honorowi, przedstawiciele władz samorządowych, radni, sołtysi, dyrektorzy wydziałów i jednostek organizacyjnych, dyrektorzy szkół, a także reprezentanci kół, związków i stowarzyszeń, jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz firm współpracujących z samorządem.
Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną – jasełkami w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Strupinie Dużym, które wprowadziły uczestników w świąteczną atmosferę.
Po występie złożono świąteczno-noworoczne życzenia. Przemówienia wygłosili: Wiesław Kociuba – Wójt Gminy, Andrzej Oleksiejuk – Przewodniczący Rady Gminy. Następnie odbyła się wspólna modlitwa poprowadzona przez ks. Mirosława Bończoszka z Parafii Św. Rodziny w Chełmie i ks. Marka Żyszkiewicza z Parafii Chrystusa Pana Zbawiciela w Podgórzu, po której odśpiewano kolędę i podzielono się opłatkiem.