Gmina Chełm

Gmina CHEŁM

14 czerwca br., stosownie do uchwały Rady Gminy Chełm, Wiesław Kociuba wójt Gminy Chełm podpisał umowę z Piotrem Deniszczukiem starostą chełmskim o przekazaniu z budżetu Gminy Chełm dotacji (pomocy celowej) 3.675.078 zł na przebudowę i budowę drogi powiatowej w Żółtańcach-Kolonii oraz Żółtańcach do granicy z Gminą Rejowiec.

W Gminie Rejowiec droga zostanie wybudowana do Wereszcz Dużych i połączy się z drogą wojewódzką Chełm – Krasnystaw. Na terenie Gminy Chełm długość drogi to ponad 6 km, na terenie Gminy Rejowiec 2,7 km. Wartość zadania to prawie 17 mln zł z dofinasowaniem z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 6,7 mln, pozostała kwota to koszt samorządów. Jest to bardzo ważna inwestycja drogowa ze względu na pogarszający się  stan drogi w Żółtańcach, jak również potrzebę zwiększenia bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów (droga będzie miała pas pieszo-jezdny).  Umowa na to zadanie czeka na podpis wyłonionego w przetargu konsorcjum firm PREF-BET oraz B.G. Construction.

Informacja o plikach cookie

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.