Gmina Chełm

Gmina CHEŁM

Gmina Chełm uzyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego w ramach Osi Priorytetowej 4 Energia Przyjazna Środowisku  na realizację projektu „Odnawialne źródła energii na terenie Gminy Chełm - projekt 1”. W czwartek, 28 października, Wiesław Kociuba Wójt Gminy Chełm podpisał umowę z Jarosławem Stawiarskim marszałkiem województwa lubelskiego na dofinansowanie. Umowa opiewa na prawie 8 mln złotych i jest jedną z najwyższych w regionie. W ramach jej realizacji zostanie zrealizowany na budynkach mieszkalnych indywidualnych odbiorców: montaż 349 instalacji fotowoltaicznych, 212 instalacji solarnych, 156 kotłów na biomasę oraz 68 powietrznych pomp ciepła – łącznie wykonane zostanie 785 instalacji. W wyniku realizacji projektu osiągnięte zostaną takie produkty i rezultaty, jak dodatkowa zdolność wytwarzania energii cieplnej i  energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, co wpłynie na poprawę i ochronę naszego  środowiska, jak również obniży koszty utrzymania dla poszczególnych gospodarstw. Gmina ubiegała się o dofinansowanie na dwa projekty, jeden właśnie otrzymał dofinansowanie, drugi zaś czeka, na ewentualne oszczędności po przetargowe.

Informacja o plikach cookie

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.