Gmina Chełm

Gmina CHEŁM

W sobotę 29 kwietnia w Żółtańcach odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie drogi powiatowej na odcinku Żółtańce Kolonia – Wereszcze Duże

Gospodarzami wydarzenia byli: starosta chełmski Piotr Deniszczuk, wójt gminy Chełm Wiesław Kociuba, burmistrz Rejowca Tadeusz Górski, przewodniczący rady powiatu Jarosław Walczuk, przewodniczący rady gminy Chełm Artur Kubacki,

przewodniczący rady miasta Rejowiec Mirosław Kość, wicestarosta Jerzy Kwiatkowski. Drogę poświęcił ks. kan. Mirosław Bończoszek z Parafii pw. Świętej Rodziny w Chełmie.

Po tradycyjnym przecięciu wstęgi i poświęceniu drogi wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek i grilla. Uroczystości uświetniły występy zespołów: I TO I OWO z Żółtaniec oraz Kapeli Sami Swoi z Rejowca.

Wartość wykonania drogi powiatowej na odcinku Żółtańce Kolonia – Wereszcze Duże wyniosła około 17 mln zł. Inwestycja została zrealizowana dzięki dofinansowaniu, jakie samorząd otrzymał w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Władzom powiatu chełmskiego udało się pozyskać prawie 6,8 mln zł ze środków rządowych oraz ponad 4,3 mln zł dofinansowania od gminy Chełm i Rejowiec. W ramach inwestycji powstało łącznie 8,7 km nowego asfaltu. Prace zrealizowało Konsorcjum Firm: Lider Konsorcjum – PREF-BET Wytwórnia Mas Bitumicznych, Betonu i Prefabrykatów Sp. z o.o. i Partner Konsorcjum – BG Construction Sp. z o.o.

Informacja o plikach cookie

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.