Gmina Chełm

Gmina CHEŁM

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa opublikowała komunikat dotyczący rejestracji hodowli drobiu na własne potrzeby. Osoby utrzymujące jaja lub mięso drobiu na własne potrzeby są zwolnione z obowiązku rejestracji. Do czasu przyjęcia odpowiednich przepisów MRiRW zaleca powstrzymanie się od rejestracji takiego drobiu.  Aby zarejestrować hodowlę drobiu w ARiMR, najpierw trzeba uzyskać numer zatwierdzenia (Weterynaryjny Numer Identyfikacyjny) nadawany przez Powiatowego Lekarza Weterynarii. Jeżeli lekarz uzna, że hodowla nie spełnia warunków do przyznania jej numeru WNI np. jest zbyt mała, wówczas nie nada go. To oznacza, że taka hodowla nie zostanie zarejestrowana w systemie IRZ prowadzonym przez ARiMR. Wiecej informacji na stronach:

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - zasady dotyczące rejestracji drobiu

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi - utrzymanie drobiu na własne potrzeby, warunki zwolnienia z rejestracji

Informacja o plikach cookie

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.