Gmina Chełm gościła delegację samorządowców z partnerskiej węgierskiej gminy Kisszállás. W roku 2009 zostało podpisane porozumienie między gminami dotyczące współpracy obejmującej m.in.:

wymiany doświadczeń i partnerstwo między szkołami, organizacjami społecznymi, społecznościami i instytucjami artystycznymi; stworzenia warunków dla odkrywania kultury, historii, tradycji i społeczeństwa; wymiany  doświadczeń w zakresie zarządzania, spraw społecznych i instytucjonalnych oraz wszelkich innych dziedzin, które poprawią jakość pracy i standardy obsługi społeczeństwa; stymulacji partnerstwa między lokalnymi przedsiębiorstwami, instytucjami, fundacjami i innymi organizacjami; wzajemnej pomocy w organizacji wystaw i targów w gminach. Delegacja naszej gminy gościła w 2009 roku w gminie Kisszállás, następnie w 2010 r. przedstawiciele tej gminy rewizytowali Gminę Chełm. W tegorocznym spotkaniu ze strony Węgrów uczestniczyli m.in. Rozsnyai Attila  burmistrz, Csiszár Csaba sekretarz, Tóbiás Endre członek Rady Gminy przewodniczący Gminnego Komitetu Finansowego, Rambala Zoltán członek Rady Gminy przewodniczący Komisji ds. Zasobów Ludzkich, Nagyné Szabó Erzsébet – Kierownik Finansowy Urzędu Gminy, Zsoldos Ildikó kierowniczka szkoły, organizatorka i Członek Rady Gminy.
Goście odwiedzili Urząd Gminy Chełm w Pokrówce, gdzie zapoznali się z działalnością samorządu i urzędu gminy. Następnie odbyła się krótka wycieczka nad Zalew Żółtańce. Oba samorządu zadeklarowały dalszą współpracę w wcześnie ustalonych porozumieniem dziedzinach. Zgadzają się na pełne partnerstwo w Europie, zwłaszcza w zakresie realizacji programów i projektów, które będą wspierać partnerstwo między stronami.