Gmina Chełm

Gmina CHEŁM

18 -19 czerwca 2024 r. w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie w Depułtyczach Królewskich odbyła się kolejna, VII już edycja Wschodnich Targów Ochrony Granic „GRANICE”.

Przypadła ona w czasie szczególnym, w którym ochrona i obrona granicy staje się najwyższym priorytetem i wyzwaniem. Sprzęt, technologie i sposoby ich praktycznego wykorzystania przez dedykowane służby były głównym tematem targów.

Organizator wydarzenia, Targi Lublin S.A., skupił się w tym roku na wystawie sprzętu, wymianie informacji pomiędzy producentami a funkcjonariuszami oraz przede wszystkim na praktycznych pokazach i demonstracjach sprzętu ( na terenie lotniska, pobliskiego akwenu Żółtańce oraz strzelnicy). Część merytoryczną stanowiły prezentacje multimedialne wystawców, zorganizowane w namiocie polowym targów.

Głównym akcentem VII edycji „GRANIC” były pokazy terenowe sprzętu, czemu wybitnie sprzyjało miejsce wydarzenia. Dodatkowo obecny był nowy moduł tematyczny targów „GRANICE” poświęcony technice i sprzętom do ratownictwa (Targi 112). Zapewniło to udział nowych służb związanych z tą tematyką.

W targach uczestniczyli też przedstawiciele Centrum Studiów Inżynierskich oraz kierunku Elektrotechnika i Bezpieczeństwo wewnętrzne PANS w Chełmie.

Fot: PANS w Chełmie

Informacja o plikach cookie

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.