Gmina Chełm

Gmina CHEŁM

22 maja w świetlicy w Horodyszczu odbyło się zebranie wiejskie Sołectwa Jagodne zwołane przez Wójta Gminy Chełm. Najważniejszym punktem zebrania był wybór sołtysa i rady sołeckiej.  W zebraniu uczestniczyło 30 mieszkańców wsi Jagodne, w wyborach sołtysa i rady brało udział 29 osób, co stanowi niemal 33% frekwencję. W spotkaniu z mieszkańcami uczestniczyli: Wiesław Kociuba –Wójt Gminy Chełm, Paweł Ciechan –Sekretarz Gminy Chełm, Sylwia Pukas – Inspektor, Katarzyna Baniewicz –Inspektor. Po odczytaniu porządku zebrania i stwierdzeniu, że w zebraniu uczestniczy 30 osób dokonano wyboru komisji skrutacyjnej w składzie: Zofia Stepaniuk – przewodniczący, Bożena Wróblewska – członek, Elżbieta Romińska  – członek. Mieszkańcy zgłosili, tylko jednego kandydata na sołtysa, Andrzeja Paszkę, który pełnił tę funkcję przed  włączeniem wsi do Gminy Chełm. Kandydat na sołtysa sołectwa Jagodne w wyniku przeprowadzonego tajnego głosowania otrzymał: na TAK - 26 głosów, na NIE – 3 głosy. Głosów nieważnych nie było.

Do rady sołeckiej zgłoszono 4 osoby: Małgorzatę Kołodziej, Krzysztofa Łuszczyńskiego, Daniela Sadowskiego, Katarzynę Stasiak. Wszyscy potwierdzili chęć kandydowania.

W wyniku przeprowadzonego tajnego głosowania do Rady Sołeckiej sołectwa Jagodne. kandydaci otrzymali głosów ważnych:

  1. Małgorzata Kołodziej – 24
  2. Krzysztof Łuszczyński – 15
  3. Daniel Sadowski – 26
  4. Katarzyna Stasiak – 20

Komisja Skrutacyjna na podstawie powyższych wyników stwierdziła, że do Rady Sołeckiej sołectwa Jagodne wybrani zostali:

  1. Małgorzata Kołodziej,
  2. Daniel Sadowski,
  3. Katarzyna Stasiak.
Informacja o plikach cookie

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.