Gmina Chełm

Gmina CHEŁM

8 maja  w Domu Sztuki Stary Młyn w Uhrze, odbył się XIII Finał Festiwalu Polskiej Piosenki o Miłości o Różę Małego Księcia. W eliminacjach online do Festiwalu łącznie wzięło udział około 80 wokalistów ze  szkół podstawowych i ponad podstawowych. Do finału, po wstępnych przesłuchaniach, zakwalifikowała się 36 uczestników.

Tegoroczny poziom festiwalu był bardzo wysoki, a podczas występów młodych artystów panowała niesamowita atmosfera.  Jak co roku w składzie jury zasiadali  prof. Agnieszka Piekaroś-Padzińskia, Mariusz Matera oraz Ryszard Mielniczuk. Nie mieli prostego zadania, niejednokrotnie musieli zdecydować o przyznaniu nagród równorzędnych. Po raz kolejny okazało się, że w naszym regionie mamy niezwykle uzdolnione dzieci. Na podium, w poszczególnych kategoriach, miejsca zajęli:

Pełna fotorelacja jeszcze dzisiaj.

Soliści kat. A

I miejsce – Alicja Krzeszczyk oraz Cyprian Wasyjczuk

II miejsce – Nikola Lipko

III miejsce – Lena Sułkowska oraz Jan Litwin

Wyróżnienie: Kornelia Krajewska, Gabriel Mazurek

Soliści kat. B

I miejsce – Aleksandra Kuźmicz

II miejsce – Helena Okoń oraz Julia Czaplicka

III miejsce – Karina Kowalska

IV miejsce: Maja Dziewa, Kornelia Bulicz, Weronika Socha

Soliści kat C

I miejsce – Martyna Liśkiewicz

II miejsce  - Nikola Przybylska

III miejsce – Karol Szornal

IV miejsce: Martyna Hajduk, Bartłomiej Piszcz, Julia Rakowiecka

Duety Gr. A:

I miejsce – Zofia Mazurek, David Dejneka

II miejsce – Latika Tokarz, Oliwia Mardoń

Duety Gr. C:

I miejsce – Maja Suszko Bartłomiej Miszczuk

II miejsce – Hanna Pudłowska, Elżbieta Tomaszewska

III miejsce – Natalia Kostek, Oktawia Bury

Laureaci z rąk Wiesława Kociuby wójta Gminy Chełm otrzymali statuetki zrobione specjalnie z okazji tego święta przez kowala,  nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Organizatorami Festiwalu był Wydział Promocji, Kultury i Sportu Gminy Chełm, we współpracy z Centrum Bibliotek i Kultury Gminy Chełm.

Informacja o plikach cookie

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.