19 listopada w Strupinie Dużym odbył się Zjazd Oddziału Gminnego ZOSP RP Gminy Chełm. W Zjeździe uczestniczyli delegaci ze wszystkich 8 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Chełm.

Przewodniczącym zjazdu wybrany został druh Lucjan Hołysz – OSP Rożdżałów, który w imieniu ustępującego zarządu oddziału gminnego zaproponował zwołanie prezydium w następującym składzie: Wiesław Kociuba – Wójt Gminy Chełm, Artur Kubacki Przewodniczący Rady Gminy Chełm, Lucjan Piotrowski – Zastępca Wójta, Artur Rutkowski – Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie, Kazimierz Smal – Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. Podczas uroczystości zostały wręczone dwa medale Honorowe im. Bolesława Chomicza, które otrzymali: druh Lucjan Szymański – OSP Krzywice oraz druh Kazimierz Gawron – OSP Strupin Duży. Ponadto wręczono 5 medali złotych za zasługi dla pożarnictwa, 12 srebrnych, 11 brązowych oraz 15 odznaczeń Strażak Wzorowy. Zjazd podsumował pięcioletnią działalność Oddziału Gminnego Związku OSP RP, dokonał wyboru nowego Zarządu Oddziału Gminnego, Komisji Rewizyjnej oraz Delegatów na Zjazd Oddziału Powiatowego ZOSP RP.

Skład Zarządu na kadencję 2021 – 2026:

Prezes – Mirosław Mysiak
Wiceprezes – Lucjan Hołysz
Wiceprezes – Krzysztof Nafalski
Komendant Gminny – Edward Pietraś
Sekretarz – Ryszard Mielniczuk
Skarbnik – Krzysztof Kowalczyk
Członek Prezydium – Lucjan Piotrowski
Członek Zarządu – Dariusz Guz
Członek Zarządu – Paweł Łopąg
Członek Zarządu – Erwin Tapałaj

Skład Komisji Rewizyjnej na kadencję 2021-2026:

Przewodniczący – Jerzy Palec
Wiceprzewodniczący – Angelika Hurko
Sekretarz – Rafał Klajn

Na delegatów na Zjazd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP wybrani zostali Mirosław Mysiak, Lucjan Piotrowsk i Edward Pietraś. Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP wybrał przedstawiciela do Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w osobie Mirosława Mysiaka. W imieniu Prezydium Zjazdu zostały złożone podziękowania osobom i podmiotom wspierającym działalność OSP, seniorom strażakom oraz zaproszonym gościom za wzięcie udziału w Zjeździe.