ZABAWA CHOINKOWA

1 lutego  w Zespole Szkół w Strupinie Dużym odbyła się zabawa choinkowa dla 50 dzieci  z rodzin objętych pomocą Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Chełm. Impreza ta ma już wieloletnią tradycję a tegoroczne spotkanie przygotowano  po raz szesnasty. Organizatorem imprezy był Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Chełm przy finansowym udziale Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działającej przy Urzędzie Gminy Chełm i pomocy pracowników Zespołu Szkół w Strupinie Dużym i Ośrodka Kultury Gminy Chełm.

W spotkaniu udział wzięli Artur Kubacki – przewodniczący Rady Gminy Chełm, Wiesława Greniuk – dyrektor Zespołu Szkół w Strupinie Dużym oraz  Ryszard Mielniczuk – dyrektor Biura Promocji Gminy Chełm i Dorota Mazurek – dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Chełm. Wspólna zabawa i integracja dzieci z różnych miejscowości gminy były głównym celem spotkania. Aby temu sprostać pracownice socjalni OPS Gminy Chełm Beata Tokarska, Katarzyna Dziura, Monika Szulińska- Kołodziej oraz Iwona Sierpińska i Ewa Uchańska - Jajus  przygotowały dla uczestników zabawy wiele gier, zabaw i konkursów. Dzieci biorące w nich udział otrzymywały symboliczne nagrody oraz słodycze. Zarówno dzieci jak i ich rodzice bardzo chętnie uczestniczyli we wspólnej zabawie. Pięknie udekorowana sala, przystrojone choinki, ciepła atmosfera, ciekawe gry  i muzyka w wykonaniu zespołu kierowanego przez Ryszarda Mielniczuka były zapowiedzią dobrej zabawy w trakcie zbliżających się ferii zimowych. Na zakończenie zabawy dzieci odwiedził oczekiwany przez wszystkich św. Mikołaj, który wręczył im paczki.

PRODUKT POLSKI

Lubelska e-spiżarnia