Wielki plenerowy festyn Święta Pszczoły

Słodkie święto powiatu!
XVII Nadbużańskie Święto Pszczoły już w niedzielę, 2 czerwca na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie. Na gości czekać będzie ponad 50 stoisk, gdzie będzie można degustować miód pod każdą postacią, kosztować potrawy regionalne, a przede wszystkim dobrze się bawić na najsłodszym festynie w regionie. To święto jedyne w swoim rodzaju. 2 czerwca do Okszowa zjadą się pszczelarze, właściciele pasiek, rzemieślnicy i wytwórcy z całego kraju, choć nie tylko, bo rokrocznie Święto Pszczoły ściąga gości z Ukrainy i Białorusi. Ich stoiska złożą się na miasteczko namiotowe wokół plenerowej sceny w Okszowie.

Początek słodkiego święta już o godz. 10.30 w niedzielę, 2 czerwca 2013r. Będzie można kupić miód, produkty i sprzęt pszczelarski, a nawet kosmetyki na bazie miodu. Podczas imprezy zostaną ogłoszone wyniki konkursów: na najlepszy nadbużański miód, najlepszą potrawę z miodem, konkurs wiedzy pszczelarskiej i konkurs plastyczny „Pszczoła w środowisku naturalnym i życiu człowieka”. 

- Przygotowaliśmy szereg atrakcji: konkursy dla dzieci i dorosłych, wystawy twórców ludowych, którzy zaprezentują rękodzieło, a także stoiska kół gospodyń wiejskich z daniami przygotowanymi na bazie miodu – mówi Starosta Chełmski Paweł Ciechan,. - Dzieci będzie zabawiał klaun i baloniarz, który wyczaruje "cuda" z balonowych rurek. Nie zabraknie artystycznego malowania twarzy i baniek mydlanych.

W ramach Święta Pszczoły odbędzie się rajd rowerowy, którego trasa będzie biegła od lasu Borek (zbiórka o godz. 9.45, początek ścieżki zdrowia przy ul. Wojsławickiej) przez Strupin Mały, Ignatów, Srebrzyszcze, z metą przed festynową sceną w Okszowie. 

Na imprezę serdecznie zaprasza Starosta Chełmski Paweł Ciechan wraz z współorganizatorami. Obecność obowiązkowa.

Program XVII Nadbużańskiego Święta Pszczoły:

Festyn rozpocznie Msza św. w kościele pw. Świętego Maksymiliana Marii Kolbe w Okszowie, następnie, już na terenie szkoły w Okszowie, na scenie głównej Starosta Chełmski Paweł Ciechan ogłosi oficjalne rozpoczęcie uroczystości. Po przemówieniach zaproszonych gości ogłosimy wyniki konkursu na Najlepszy Nadbużański Miód, dla dzieci wystąpi Kalun Dodi, a później sceną zawładną tancerze: Klubu Boogie Opus Twist i Grupy Ballo z Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie. Ogłosimy wyniki konkursu wiedzy o pszczole i konkursu plastycznego, w dalszej części wystąpi zespół Kumowianki z Kumowa Majorackiego, zespół z Ukrainy i zespół Bokoryna. Kolejne występy: laureatów Festiwalu Piosenki o Miłości o Różę Małego Księcia, Uherzaków i zespołu Cykady z gm. Dorohusk poprzedzi ogłoszenie wyników konkursu kulinarnego „Miód dobry na wszystko”. KRUS zaprezentuje wyniki konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne Po koncercie zespołu Metamorfoza z Białopola nastąpi ogłoszenie wyników konkursu na „Najlepszy Nadbużański Miód” i losowanie nagród. Najsłodszy festyn w regionie podsumują: występ zespołu Akord, gm. Ruda-Huta  i  koncert grupy Ricco.